Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest obchodzony 21 lutego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową świata jako dziedzictwa kulturowego.

Święto stanowi doskonałą okazję do sprawdzenia własnych umiejętności językowych. Dlatego biblioteka szkolna przygotowała quizy językowe dla uczniów chcących sprawdzić swoją wiedzę. Znalazły się w nich pytania o poprawną pisownię wyrazów, zadania dotyczące znajomości popularnych przysłów oraz znaczenia frazeologizmów.
Wyzwanie podjęło 170 uczniów klas IV-VII. Najwięcej trudności sprawiła uczestnikom pisownia wyrazów, takich jak: naprzeciw, na razie, na pewno, prószyć, wziąć, żądać, w ogóle, na co dzień.
Dla młodszych uczniów biblioteka przygotowała zajęcia w świetlicy szkolnej. Dzieci rozwiązywały rebusy, rozszyfrowywały zagadki oraz ćwiczyły dykcję, wykorzystując wierszyki z książki „Wierszyki łamijęzyki” Janusza Jabłońskiego. Wymawianie trudnych słów stanowiło nie lada wyzwanie, ale przyniosło uczestnikom wiele radości.
W tym dniu na drzwiach biblioteki oraz pracowni polonistycznych znalazły się plakaty z trudnymi wyrazami.
Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie oraz nauczycielkom języka polskiego za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.