W dniu 17.03.2023 w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej” Młodzież  Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięło udział pięć szkół z naszej gminy: SP nr 1 w Sokółce, SP z Oddziałami  Integracyjnymi  nr 2 w Sokółce, SP nr 3 w Sokółce , SP Stara Kamionka, SP Bogusze.

15 marca 2023 r. odbył się w XV Szkolny Konkurs Matematyczny klas I - III o tytuł "Super Matematyka".

Godzina dla Ziemi to międzynarodowa akcja stworzona przez Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody (WWF). Odbywa się co roku w ostatnią sobotę marca i ma na celu zwrócenie uwagi na dobro naszej planety. To doskonała okazja, aby zastanowić się nad tym, jak można zapobiegać zmianom klimatu każdego dnia.

22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Celebrujemy go także my, wspólnie z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce, podnosząc świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych.

To był dzień szkolnych pasjonatów pływania-  dzieci w różnym wieku i na różnym poziomie umiejętności pływackich. Wszystkich połączyły pozytywne emocje jakich dostarcza wspólne przeżywanie wodnej przygody! W tegorocznych Igrzyskach SP1 w Pływaniu, które odbyły się 7.03.2023 roku udział wzięło 82 uczniów.

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych, której celem jest pomoc chorym i poszkodowanym przez los. W naszej szkole organizowana jest „NAKRĘCONA AKCJA DLA MAXA”.

W dniu 28.02.2023 r. o godz. 9:00, w naszej szkole odbył się XX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny, w którym uczniowie walczyli o tytuł "Króla Ortografii".

 

24 lutego odbył się w naszej szkole X Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Trzecioklasistów ‘Junior Champions’, w którym wzięło udział 20 reprezentantów z 7 szkół naszej gminy. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą językową, chęcią rywalizacji oraz dużą odwagą. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego!

W dniu 16 lutego 2023 odbyło się spotkanie uczniów klas VIII z przedstawicielami Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce: panią Sylwią Multan – Kilczewską- nauczycielem języka angielskiego i przedmiotów zawodowych, panem Tomaszem Potapczykiem – nauczycielem wychowania fizycznego oraz z uczniami: Piotrem Doroszkiewicz, Jakubem Bańkowskim, Florianem Jaworskim, Jakubem Stuczykiem i Mateuszem Modrzewieckim.

21 lutego 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym etapie Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej.

Uczniów klas I-VIII serdecznie zapraszamy do udziału w Igrzyskach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce w PŁYWANIU

termin: 07.03.2023 r (wtorek)

miejsce: kryta pływalnia OSiR 

Podkategorie

Dzień dzisiejszy i historia szkoly.