14 listopada 2018 r. uczniowie klasy Ve wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach, podczas których mieli możliwość uczestniczyć w procesie powstawania latawca. Każdy dwuosobowy zespół miał szansę samodzielnie go wykonać.

galeria

7 listopada uczniom klas IV, V i starszym w ramach obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, biblioteka szkolna przygotowała lekcję patriotyczną, która przebiegała pod hasłem: "Nieskończenie niepodległa".

Kolejnym punktem programu obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości była "Balonowa układanka" w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Dnia 9 listopada 2018 w Szkole Podstawowej nr1 w Sokółce odbyła się uroczysta gala „Dla Niepodległej”. Cała społeczność szkolna zebrała się o godzinie 9.50 w sali gimnastycznej na uroczystym podsumowaniu działań związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dn. 06.11.2018r. w sali historycznej uczniowie obejrzeli wystawę pamiątek rodzinnych, które zostały udostępnione przez uczniów za zgodą rodziców. Wystawa była kolejnym szkolnym wydarzeniem związanym z uroczystym świętowaniem stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W programie obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości znalazły się również konkursy plastyczne skierowane do uczniów klas IV-VIII i III gimnazjalnych. 

Uczniowie klas I uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczyli 14 XI 2018 roku w tradycyjnym wydarzeniu w działalności świetlicy jakim jest "Pasowanie na świetliczaka".

24 października 2018, w ramach obchodów 100lecia odzyskania niepodległości, uczniowie klasy 3b gimnazjum udali się do Muzeum Ziemi Sokólskiej, aby obejrzeć wystawę o najważniejszych wydarzeniach i postaciach związanych z procesem odzyskiwania niepodległości na Sokólszczyźnie Następnie gimnazjaliści złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, 18 października 2018 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość - ceremonia pasowania uczniów klas pierwszych.

Za co kocham Polskę - to tytuł konkursu plastycznego, który ogłosił Oddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej w Sokółce.

Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce we wtorek 6. listopada odwiedziły Salon Fryzjerski pani Elizy.

Dzień 25 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 i 4 letnich z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce i ich Rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Dnia 9 listopada po uroczystym apelu został podsumowany konkurs plastyczny dla dzieci z klas 0 - III "Polska Niepodległa w moich oczach" .

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

W piątek 26 października najmłodsi uczniowie SP nr 1 w Sokółce włączyli się w szkolne obchody stulecia odzyskania niepodległości. Na hali sportowej 10 - osobowe reprezentacje klas I - IV rywalizowały w "Sztafetach dla Niepodległej".

Podkategorie

Dzień dzisiejszy i historia szkoly.