27 marca 2019 roku  odbył się XIX Szkolny Konkurs Ortograficzny klas I – III  o tytuł „Króla Ortografii”.  W wyniku eliminacji klasowych do konkursu zgłoszono 60 uczniów.

We czwartek 21 marca dzieci z naszego oddziału przedszkolnego świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono.

Egzamin gimnazjalny odbędzie się w dniach 10, 11 i 12 kwietnia 2019 roku.

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku.

"Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada." / Stanisław Staszic

28.03.2019r. utalentowani wokaliści, instrumentaliści, tancerze, recytatorzy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Sokółce mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i efekty ciężkiej pracy na XVII Koncercie Młodych Talentów.

13.03.2019r dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-4 latków i 5-6 latków odwiedziły Urząd Miasta i Gminy w Sokółce. Spotkanie z Panią Burmistrz Ewą Kulikowską przebiegało w serdecznej i miłej atmosferze.

Praca w radiu i implanty z drukarek 3D - to kolejne tematy zajęć Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

26 marca 2019 w Zespole Szkół Rolniczych odbył się III Powiatowy Konkurs „Poliglota” pod patronatem Starosty Sokółki. Warunkiem uczestnictwa w konkursie była dobra znajomość języka angielskiego oraz języka rosyjskiego.

Centropłat, kadłub, uszy, stateczniki, natarcie i spływ skrzydła- to podstawowe pojęcia związane z budową samolotów, o których to studenci PUD uczyli się na kolejnym wykładzie.

4 kwietnia 2019 roku o godz. 14.00 odbył się w naszej szkole XIX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Króla Ortografii” klas I-III.

21 marca uczniowie klas IV - VII świętowali Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem "Spring is in the air". Wydarzenie to przygotowali nauczyciele języka angielskiego: p. Katarzyna Kostecka, p. Ewa Głażewska i p. Bartosz Wojciechowski.

VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas I - III o tytuł Super Matematyka.

Dnia 4.04.2019r. w naszej szkole odbyła się lekcja edukacyjna ph. "Kobieta to głęboko ukryta siła i moc". Uczniowie z zainteresowaniem dowiedzieli się o istnieniu w Polsce wielu wpływowych kobiet, które w dużym stopniu miały wielkie zasługi w historii Polski oraz wpływały na życie publiczne i nie tylko.

W dniu 9 marca startowaliśmy w finale grupy północnej w pływaniu.

Dzień dzisiejszy i historia szkoly.