Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest obchodzony 21 lutego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową świata jako dziedzictwa kulturowego.

W tym roku nasza szkoła świętowała Walentynki w wyjątkowy sposób. Mały Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie mieli możliwość napisania kartek walentynkowych dla swoich kolegów i koleżanek z klas, a także dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.

Najlepsi uczniowie szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sokółka po raz 16 otrzymali z rąk Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej stypendia naukowe za wybitne wyniki w nauce. 16 lutego 2024 roku nagrodzeni zostali uczniowie za I semestr 2023/2024.

15 lutego 2024 roku już po raz trzeci w naszej szkole odbył się Szkolny Przegląd Talentów. Występy zostały podzielone na cztery części: taniec klas 1-3, taniec klas 4-8, śpiew klas 1-8 oraz gra na instrumentach i inne talenty.

Dnia 14 marca 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Gminnego Pokazu Talentów. Naszą szkołę reprezentować będą:

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i obecnie obchodzony jest już na całym świecie. Na stronie: www.saferinternetday.org zapoznać się można z podjętymi i zrealizowanymi działaniami oraz listą państw, instytucji biorących udział w tym ważnym wydarzeniu.

Drodzy Ósmoklasiści!

Znane są już terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, oznacza to, że w najbliższym czasie będziecie dokonywać jednego z ważniejszych wyborów w Waszym życiu – wyboru zawodu i szkoły ponadpodstawowej.

W grudniu 2023 roku w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Boże Narodzenie w oczach dziecka”. Celem konkursu było pokazanie, jak dzieci widzą i przeżywają ten najpiękniejszy czas w roku. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać dowolną pracę plastyczną, używając różnych technik i materiałów.

Pragniemy poinformować, że nasza Szkoła otrzymała podziękowanie za wsparcie misyjnej inicjatywy budowy placu zabaw dla przedszkolaków w Karhala w Republice Kongo. Cieszymy się, że wielu uczestników II Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych przeznaczyło wykonane przez siebie prace na aukcję charytatywną.

Za nami 23. edycja Mistrzostw Szkoły Podstawowej nr 1 w Łyżwiarstwie Szybkim. 
Tegoroczna zima nie zawiodła i uczniowie naszej szkoły, korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych z radością, aktywnie doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie zarówno podczas lekcji wychowania fizycznego jak i w czasie wolnym.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – twierdziła laureatka nagrody Nobla - Wisława Szymborska. Kierując się tą myślą, biblioteka szkolna postanowiła zachęcić uczniów nie tylko do czytania, ale i do sprawdzenia znajomości treści książek.

Podkategorie

Dzień dzisiejszy i historia szkoly.