Szlakiem Doliny Bugu
- Szczegóły
- Odsłony: 74

Dnia 19 czerwca 2026 r. uczniowie klas IV i V wraz z opiekunami udali się na wycieczkę, która została zorganizowana przy wsparciu finansowym Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w ramach programu “Poznajemy Podlaskie”. Zwiedzanie rozpoczęto od zabytkowego rzymskokatolickiego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach znajdującego się w diecezji drohiczyńskiej. Następnie, podczas spaceru po mieście, zapoznano uczestników z jego historią i rolą księżnej Anny Jabłonowskiej w rozwoju Siemiatycz.
Nocna misja z dreszczykiem klasy III a
- Szczegóły
- Odsłony: 252

2 czerwca o godzinie 17.00 uczniowie klasy III a spotkali się w szkole, aby uczestniczyć w imprezie „Noc w szkole”. Wyposażeni w materace, śpiwory i masę dobrego humoru, rozpoczęli wielkie, nocne obozowanie. Dzięki pomocy rodziców udało się szybko przygotować bazę noclegową i rozpocząć popołudniową przygodę w szkole. Nad wszystkim czuwały trzy panie: pani Karolina Onoszko, wychowawczyni Elżbieta Kantor oraz pani pedagog Monika Szyszko.
Konkurs plastyczny "Smaczne, zdrowe, kolorowe - owoce, warzywa i mleko"
- Szczegóły
- Odsłony: 169

Uczniowie naszej szkoły co roku biorącą udział w "Programie dla szkół". W ramach akcji bezpłatnie otrzymują owoce, warzywa, mleko i jego przetwory. Uczniowie klas I-V realizują w szkole różnorodne działania, kształtujące prawidłowe nawyki żywieniowe i propagujące aktywny tryb życia. Jednym z takich działań był konkurs plastyczny "Smaczne, zdrowe, kolorowe - owoce, warzywa i mleko".
Dla Mamy słowem i uśmiechem
- Szczegóły
- Odsłony: 150

W maju w murach Biblioteki Publicznej im. Wisławy Szymborskiej w Sokółce odbył się konkurs poezji „Dla Mamy słowem i uśmiechem”. Wydarzenie to zgromadziło wielu utalentowanych recytatorów z klas I–VI szkół podstawowych Miasta i Gminy Sokółka oraz licznie przybyłą publiczność, udowadniając, że słowa o matczynej miłości wciąż potrafią wzbudzać najgłębsze uczucia.
Szkolny Challenge Zumba
- Szczegóły
- Odsłony: 308

29 kwietnia, podczas dwóch długich przerw w naszej szkole, odbył się wyjątkowy Challenge Zumba, zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem i dostarczyło wszystkim uczestnikom mnóstwo pozytywnej energii oraz świetnej zabawy. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli we wspólnym tańcu, chętnie wykonując układy prezentowane przez starsze koleżanki ze szkoły. Rytmiczna muzyka, uśmiechy i dobra atmosfera sprawiły, że szkolna aula na chwilę zamieniła się w prawdziwą salę taneczną.
Z wizytą w Trójmieście
- Szczegóły
- Odsłony: 285

W dniach 21-22 maja uczniowie klas 7c, 8a, 8c oraz 8d uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Trójmiasta. Wyjazd był pełen atrakcji, ciekawych miejsc oraz niezapomnianych, wspólnie spędzonych chwil. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Gdańsk. Spacerując po zabytkowym centrum miasta, mieli okazję zobaczyć wiele charakterystycznych miejsc, takich jak Brama Wyżynna, Targ Węglowy, Wielka Zbrojownia oraz Dwór Bractwa św. Jerzego. Następnie grupa przeszła przez Złotą Bramę, podziwiała Ratusz Głównego Miasta, słynną Fontannę Neptuna oraz Zieloną Bramę.
V Festiwal Piosenki Dziecięcej
- Szczegóły
- Odsłony: 237

W dniu 6 maja 2026r. odbył się V Festiwal Piosenki Dziecięcej zorganizowany przez Samorządową Szkołę Muzyczną I stopnia w Sokółce. Festiwal przebiegał w dwóch etapach – pierwszy polegał na przesłaniu nagrań online, natomiast drugi etap obejmował przesłuchania na żywo przed publicznością i jury.
Udział w nim wzięli uczniowie z klasy 2e: Jakub Urbanowicz „Nibylandia”, Klara Poźniak „Magiczna podróż”, Anastazja Michałowska „Nowa baśń” oraz z klasy 2c: Zofia Moroz „Gdy nie masz nic”.
XXIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Króla Ortografii”
- Szczegóły
- Odsłony: 246

15 maja 2026 roku w naszej szkole odbył się XXIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Króla Ortografii”. W wydarzeniu uczestniczyło 38 uczniów reprezentujących placówki z Sokółki, Starej Rozedranki, Bogusz i Janowszczyzny, którzy zmierzyli się z niełatwymi ortograficznymi wyzwaniami. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu był „Kosmos”, dlatego w dyktandach nie zabrakło słów związanych z planetami, gwiazdami i tajemnicami wszechświata.
XXII Międzyszkolny Turniej Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii
- Szczegóły
- Odsłony: 423

25 maja 2026 roku odbył się w naszej szkole XXII Międzyszkolny Turniej Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii. W wyniku eliminacji szkolnych do konkursu zgłoszono 46 uczniów z różnych szkół naszej gminy. W konkursie udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Boguszach, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce, Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance i reprezentacja naszej szkoły.




