W dniu 21.04.2023 w SP nr 2 w Sokółce odbyły się  eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów w dwóch grupach wiekowych.

Grupę I reprezentowali: Michał Taudul i Maja Konik z klasy 4d, Milena Aniśkiewicz, Mateusz Aniśkiewicz z klasy 5b.

W grupie II startowali:  Natalia Domin- klasa 7a, Marcin Daszuta – klasa 6a i Cyprian Kirpsza  z klasy  6c.

Drużyny rowerzystów musiały sprostać wielu konkurencjom praktycznym takim jak: udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda sprawnościowa po torze przeszkód, jazda po miasteczku ruchu drogowego. W konkurencji teoretycznej rozwiązywali indywidualnie testy wiedzy BRD.

Drużynowo zajęliśmy III miejsce w kategorii klas młodszych.

Wszyscy uczestnicy za udział w  turnieju otrzymali dyplomy, zwycięzcy nagrody rzeczowe. Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce otrzymała  puchar za zajęcie III  miejsca. Gratulujemy naszym rowerzystom i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

Opiekunowie Alicja Chancewicz, Marianna Kałuska