24 kwietnia 2023 roku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbyło się w naszej bibliotece szkolnej spotkanie z panią Krystyną Gudel, autorką wierszy dla dzieci.

Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych. Pani Krystyna zaciekawiła młodych słuchaczy opowieścią o swoim śnie, którego bohaterami były dzieci na wycieczce. Następnie poetka opowiedziała o swojej pasji, jaką jest kolekcjonowanie ołówków z różnych zakątków świata. Dzieci miały okazję podziwiać część tego zbioru. Nadszedł moment, w którym pierwszaki mogły wykazać się swoją wiedzą przyrodniczą, biorąc udział w mini quizie przygotowanym przez autorkę. Poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Chętni mogli nabyć książki autorstwa pani Krystyny z imienną dedykacją poetki. Spotkanie bardzo się dzieciom podobało, a w podziękowaniu wręczyły gościowi laurkę.