Czas pełen niesamowitych wrażeń, wyzwań, dobrej zabawy, a przede wszystkim możliwości sprawdzenia swoich umiejętności z języka angielskiego, przeżyli uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w warsztatach „Euroweek" - Szkoła Liderów. 

Kolejny raz gościliśmy w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej, gdzie młodzież SP1 poznawała kulturę innych krajów, uczyła się pracy w zespole oraz poszerzała swoje horyzonty biorąc udział w warsztatach językowych prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata. Naszą grupą opiekowali się studenci pochodzący z Gruzji, Albanii, Peru czy Ghany.
Warto podkreślić, że jedynym językiem używanym podczas zajęć był język angielski. Uczniowie „Jedynki” wykazali się ogromną kreatywnością, dystansem do samych siebie i chęcią dobrej zabawy. Ich wieczorne „Night shows” wywoływały na twarzach widzów ogromne uśmiechy i dostarczały niesamowitych wrażeń. Nowe znajomości, wspomnienia i umiejętności, które na tym wyjeździe nabyliśmy, pozostaną w naszych sercach i pamięci na długie lata.