W tym roku nasza szkoła zorganizowała I Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Prace konkursowe można było dostarczać do szkoły w dniach 5-16 grudnia 2022r.

Celem konkursu było  budzenie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, podtrzymywanie tradycji chrześcijańskich okresu bożonarodzeniowego oraz promowanie postaw twórczych i kreatywności młodego pokolenia. Organizatorkami konkursu były s. Maria Samul oraz s. Danuta Marczykowska.

Do konkursu przystąpiło 128 uczniów  z 7 szkół podstawowych  z naszej gminy: SP nr1 w Sokółce, SP nr 2 w Sokółce, SP nr 3 w Sokółce, SP w Geniuszach, SP w Starej Rozedrance, SP w Starej Kamionce, SP w Boguszach. Wykonali oni 110 wspaniałych prac tematycznie związanych z narodzeniem Jezusa Chrystusa. Uczestnicy konkursu przygotowali prace plastyczne w formie szopek, tryptyków i witraży z wykorzystaniem najprzeróżniejszych materiałów: papieru makaronu, słomy, tkaniny, włóczki, z figurkami ulepionymi z plasteliny, modeliny, wykonanymi z klocków LEGO lub wyrzeźbionymi w drewnie.

Zgromadzone prace zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej od 5 grudnia 2022r. Blask prawdy Bożego Narodzenia przez kilka tygodni przyciągał swym pięknem oglądających szopki: uczniów, nauczycieli oraz  wszystkich  wchodzących do szkoły. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 19 stycznia 2023r. w Kinie Sokół w Sokółce.