"Gdy widzę dziecko, ogarniają mnie dwa uczucia:
czułość do tego, kim ono jest,
oraz szacunek
 do tego kim może zostać w przyszłości"

L. Pasteur

 Drodzy rodzice i uczniowie!

Nazywam się Marta Doroszkiewicz, w naszej szkole pełnię funkcję doradcy zawodowego, w klasach 1-6 prowadzę zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego, podczas których pomagam uczniom poznać siebie, odkryć  zainteresowania, pasje,  predyspozycje zawodowe, prezentuje ciekawe zawody, szkoły, przedstawiam różne drogi zdobycia zawodów, uczę planowania własnego rozwoju. 

W klasach VII i VIII doradztwo zawodowe to osobny przedmiot, prowadzony w wymiarze 10 godzin lekcyjnych rocznie (raz lub dwa razy w miesiącu ). Głównym celem doradztwa zawodowego w ostatnich klasach szkoły podstawowej jest pomoc uczniom w wyborze dalszej drogi edukacyjnej. Dzięki tym zajęciom młodzież ma szansę lepiej poznać siebie, rynek edukacyjny i zawodowy, zrozumieć wartość kompetencji miękkich i będzie umiało ocenić perspektywiczność określonych profesji. Zajęcia z doradztwa zawodowego są obowiązkowe, ale nie są wpisywane na świadectwie. Uczniowie nie otrzymują ocen. Zajęcia bazują na zatwierdzonym przez Radę Pedagogiczną programie „Kim jesteś i dokąd zmieszasz?’'. Prowadzenie zorganizowanych działań z zakresu doradztwa zawodowego jest obowiązkiem szkół i są zapisane w specjalnym dokumencie o nazwie Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego, który jest częścią statutu szkoły.

Elementy działań doradczych realizują wszyscy członkowie rady pedagogicznej. Jako nauczyciele, pedagodzy i doradcy chcemy przez to wspierać naszych uczniów w ich rozwoju oraz przygotować ich do wejścia w przyszłości na rynek pracy, do budowania swojej kariery zawodowej oraz osiągania sukcesu, spełnienia i szczęścia. To ważne, byśmy zarówno my – nauczyciele, dyrekcja jak i rodzice, opiekunowie wspólnie przygotowali młodzież do podjęcia trafnych decyzji edukacyjnych i zawodowych.

Zapraszam do kontaktowania się ze mną w każdy wtorek w godz. 9.30-10.30 w gabinecie doradcy zawodowego - II budynek sala nr 016 lub przez dziennik i wiadomości emailowe -Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dla uczniów jestem dostępna na długich przerwach lekcyjnych, po zajęciach i w godz. mojej pracy. 

Godziny pracy doradcy zawodowego w roku szkolnym 2022/2023:

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

08.00 – 13.00

10.30 - 15.30 

09.00 – 13.00

10.30 – 15.30

09.00 – 13.00

Marta Doroszkiewicz