lp1.jpg

Lektura w pudełku to doskonała metoda rozwijająca wyobraźnię, ucząca twórczego myślenia, jak również znakomity sposób na zapamiętanie treści książki. Uczniowie klasy Vb po raz kolejny zmierzyli się z umieszczeniem lektury w pudełku.

Tym razem były to "Opowieści z Narnii". W różnego formatu pudełkach za pomocą różnych metod i akcesoriów plastycznych zostały wykreowane wybrane wydarzenia z lektury. Dominowało pierwsze spotkanie z Narnią, czyli zimowy świat i spotkanie Łucji z panem Tumnusem oraz spotkanie Edmunda z Białą Czarownicą. Nie zabrakło przedstawienia bitwy o Narnię czy domostwa państwa Bobrów. A wszystko to zostało wyczarowane za pomocą farb, kredek, plasteliny, a nawet klocków lego.

Każdy uczeń na lekcji przedstawił swoją pracę, opowiedział, jak ją wykonał, co przedstawia i do czego może służyć. Uczniowie podkreślali, że nie tylko świetnie się bawili, ale także zapamiętali wydarzenia i postacie. Stwierdzili, że pudełko mogą wykorzystać do zabawy lub … ozdoby. Kreatywność i pomysłowość uczniów pozwoliła im na wyczarowanie własnego, niepowtarzalnego świata Narnii.
Wszystkie pudełka można obejrzeć w sali nr 4.