Nasi uczniowie udowodnili, że historia jest ciekawą nauką. Dużym zainteresowaniem cieszył się Ogólnopolski Konkurs "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948. W walce o wolną Polskę", organizowany po raz XXIV pod patronatem m.in. Kuratora Oświaty. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą znacznie wykraczającą poza podstawę programową, głównie z historii wojskowości.

W eliminacjach szkolnych najlepsi okazali się uczniowie z klasy VIII c, a mianowicie: Aleksandra Matyszczyk, Tymoteusz Biziuk, Oliwia Nowosada, Ewelina Kondrat i Konrad Zielenkiewicz oraz Weronika Raczkowska z klasy III e gimnazjum i Mateusz Matyszczyk z klasy III c gimnazjum. Oni też reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach rejonowych, które odbyły się w Klubie Garnizonowym jednej z jednostek wojskowych w Białymstoku. B. Szczerbińska