W czwartek, 29 lutego 2024 roku, w naszej szkole odbył się niezwykły dzień klocków Lego, zorganizowany przez mały samorząd szkolny. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję bawić się i uczyć, wykorzystując kolorowe klocki, które rozwijają wyobraźnię, kreatywność i umiejętności manualne.

Tego dnia zajęcia w każdej klasie rozpoczynały się od prezentacji historii i ciekawostek na temat Lego. Uczniowie dowiedzieli się, że Lego to skrót od duńskiego zwrotu "leg godt", czyli "baw się dobrze", a pierwsze klocki z tworzywa sztucznego zostały wyprodukowane w 1949 roku przez duńskiego stolarza Ole Kirka Christiansena. Zobaczyli też zdjęcia niesamowitych budowli z klocków Lego, takich jak stadion piłkarski Allianz Arena, Biały Dom czy Koloseum.

Po prezentacji przyszedł czas na zabawę. W każdej klasie pojawiło się mnóstwo zestawów klocków Lego, które uczniowie i nauczyciele przynieśli z domu. Dzieci budowały miasta, zwierzęta, pojazdy. Uczniowie pracowali w grupach, współpracowali i wymieniali się pomysłami. Powstały fantastyczne konstrukcje pełne kolorów i detali. Niektóre z nich były inspirowane filmami i bajkami, takimi jak „Harry Potter”, „Star Wars” czy „Minecraft”. Podczas przerwy odbyło się także szukanie klocków ukrytych przez nauczycieli w różnych miejscach na szkolnym korytarzu.

Na koniec zajęć każda grupa zaprezentowała swoją budowlę i opowiedziała o niej. Nauczyciele i uczniowie podziwiali prace. Współdziałając, uczniowie stworzyli bardzo ciekawe projekty i miło spędzili czas.

Beata Grecka