Po raz drugi w naszej szkole realizowaliśmy Projekt Programowanie od podstaw.

Projekt nastawiony na rozwój kompetencji cyfrowych wśród nauczycieli i uczniów klas 1-3 szkół powiatów białostockiego i sokólskiego, realizowany dzięki funduszom strukturalnym Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Działanie 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

Po szkoleniu prowadzonym przez trenerów z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej przystąpiłyśmy do realizacji dodatkowych zajęć z uczniami w szkole. Zajęcia prowadzone były w formie zabawy i obejmowały: kodowanie na dywanie z wykorzystaniem maty edukacyjnej, zajęcia na tabletach z aplikacją Scratch Junior, spotkania z robotem edukacyjnym Photon oraz zajęcia na komputerach z programem Scratch.

Podsumowanie projektu odbyło się na terenie uczelni wyższej. W dniach 25.11.2019 r. oraz 11.12.2019r. uczniowie wraz z opiekunami zawitali do budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej, gdzie czekały na nich niezwykłe niespodzianki. Na miejscu dzieci uczestniczyły w zajęciach z programowania, zwiedzały bibliotekę i czytelnię, ćwiczyły swoje umiejętności w grach logicznych, układankach, puzzlach fraktalnych. Miały również okazję wypróbować okulary 3D Oculus Rift.

Red. Anna Onoszko
Zdjęcia: Marta Dziaduła, Katarzyna Wysztygiel