9 grudnia 2017 roku odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza.

W tym roku zgłosiło się 181 recytatorów z 19 szkół powiatu sokólskiego. Recytacje odbywały się w 12 grupach. Przyznano 36 miejsc i 24 wyróżnienia.

Klasy I-II

I miejsca
Mielachowicz Kacper  „Przyjaciele” SP Malawicze Dolne
Staranowicz Piotr „Przyjaciele” SP Suchowola

II miejsca
Malinowski Krystian „Lis i kozieł” SP Białous
Sołowiej Magdalena „Pchła i rabin” SP 1 Sokółka

III miejsca
Kołodziejczyk Kamila ,,Lis i kozieł” SP Suchowola
Zabłocka Wiktoria „Komar, niewielkie licho” SP 1 Sokółka

Wyróżnienia
Chwiedźko Zuzanna „Przyjaciele” SP 1 Sokółka
Bienasz Dawid  „Komar, niewielkie licho” SP 1 Sokółka
Stasiulewicz Izabela „Śmierć Pułkownika” SP w Nowym Dworze
Stupak Aleksandra „Koza, kózka i wilk” SP 1 Sokółka

Klasy III

I miejsca
Chłus Małgorzata „Powrót taty” SP Białousy
Lewicka Aleksandra „Powrót taty” SP Korycin

II miejsca
Czajkowski Mateusz „Chłop i żmija” SP Malawicze Dolne
Kraśnicka Natalia „Pani Twardowska” SP Białousy

III miejsca
Achimowicz Michał „Reduta Ordona” SP Suchowola
Ochrymiuk Marlena  „Rękawiczka” SP 1  Sokółka

Wyróżnienia
Grasewicz Gabriela  „Pies i wilk” SP 1  Sokółka
Górska Natalia  „Żona uparta” SP 1  Sokółka
Sobolewska Kornelia „Niepewność” SP Janowszczyzna
Zaniewska Amelia ,, Pan Tadeusz” fr. SP Suchowola

Klasy IV-V

I miejsca
Boćkowska Maria "Romantyczność"  SP 2 Sokółka
Kośmicka Zofia „Rękawiczka” SP 1 Sokółka
Kozakiewicz Olga „Rękawiczka” SP 1 Sokółka
Roszkowska Zuzanna „Do Niemna” SP St. Rozedranka
Waluk Szymon „Pan Tadeusz” fr.  SP Jacowlany

II miejsca
Bakun Maja "Pchła i rabin" SP 2 Sokółka
Kostecka Wiktoria „Pierwiosnek” SP Majewo
Masłowska Weronika „Pani Twardowska” SP Suchowola
Roszkowski Jakub „Inwokacja”  SP St. Rozedranka
Wiesławska Monika „Pies i wilk” SP Korycin

III miejsca
Borys Maria „Lis i kozieł” SP Malawicze Dolne
Jackiewicz Julia „Przyjaciele” SP Bogusze
Łysik Anna „Pies i wilk” SP Kuźnica
Podurgiel Natalia „Romantyczność” SP Suchowola
Stupak Bartosz „Panicz i dziewczyna”  SP 1 Sokółka

Wyróżnienia
Buczyńska Emilia „Chłop  i żmija” SP2 Sokółka
Chłus Paweł „Niepewność” SP Białousy
Korycka Barbara „Przyjaciele” SP Kuźnica
Kiszkiel Fabian „Lis i kozieł” SP Kuźnica
Kraśnicki Adam „Pani Twardowska” SP Białousy
Ostrowski Kacper „Osieł i pies” SP Białousy
Sawicka Natalia „Chłop i żmija” SP Bogusze
Piskurewicz Julia „Pan Tadeusz” fr. SP3
Taudul Przemysław „Zając i żaba”  SP 1 Sokółka
Wysztygiel Izabela „Powrót taty”  SP 1 Sokółka

Klasy VI-VII

I miejsca
Czarnowicz Jan "Burza" SP 2 Sokółka
Lewicka Natalia „Powrót taty” SP Korycin
Szkiłądź Martyna „Romantyczność” SP Białousy

II miejsca
Czeremcha Weronika „Pan Tadeusz” fr. SP St. Kamionka
Kalenik Piotr „Czaty” SP w Nowym Dworze
Roman Sylwia „Pani Twardowska” SP Białousy

III miejsca
Franciszkowicz Ewelina „Świteź”  fr. SP Suchowola
Kupiec Dominika „Lis i kozieł” SP Kuźnica
Reszuta Weronika „Mędrcy” SP 1 Sokółka

Wyróżnienia
Bogusławska Julia  „Romantyczność” SP 1 Sokółka
Drożdżewicz Szymon „Powrót taty” SP Bogusze
Machłajewska Dominika „Osieł i pies” SP Kuźnica
Kraśnicka Justyna „Lilije” SP Białousy
Słoma Julia „ Pani Twardowska”  SP Kuźnica
Sutuła Klaudia „Do M…” SP Suchowola
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież