Dzień Patrona Drukuj Email
Oceny: / 1
KiepskiŚwietny
09.12.2007.

Dzień Patrona w naszej szkole zorganizowany został już po raz trzeci przez nauczycieli Zespołu Humanistycznego oraz Samorząd Szkolny.

W tym dniu odbywają się apele dla uczniów poszczególnych klas, na których prezentowane są utwory Adama Mickiewicza w wykonaniu laureatów szkolnego konkursy recytatorskiego, inscenizacje bajek poety.

Najwięcej emocji przynosi turniej wiedzy o życiu i twórczości naszego patrona dla klas szóstych. W tym roku bezbłędnie odpowiadała Izabela Fiedorowicz uczennica klasy VIc, a uczniowie klasy VIb i VIa popełnili tylko po jednym błędzie.

Dzień Patrona sprzyja integracji społeczności zkolnej, uwrażliwia na kulturę słowa, rozwija dolności artystyczne uczniów.

Scenariusz Dnia Patrona - 7 grudnia 2007 roku.

855 – klasy IV:

• prowadzenie - uczniowie kl VIa – Paulina Niemirówko, D. Bietkał, D. Gryszko,
  • recytacja utworów – laureaci klas IV: Damian Korecki klasa IVc  - "Trzech Budrysów", Agnieszka Mędrek – "Inwokacja", Przemysław Niemirówko klasa IVa - "Lis i Kozieł",
  • interpretacja muzyczna utworów A. Mickiewicza – chór szkolny,
  • inscenizacja bajki w wykonaniu uczniów klasy V.
950 – klasy V:
  • wprowadzenie - uczniowie klasy VIa,
  • recytacja utworów – laureaci klas: Kinga Kondrat klasa Vd  - "W maleńkiej wiosce", Magdalena Słoma klasa Vc – "Koza, kózka i wilk",
  • interpretacja muzyczna utworów A. Mickiewicza – chór szkolny,
  • inscenizacja bajki w wykonaniu uczniów klasy Vc.

1045 – klasy VI:

• wprowadzenie - uczniowie klasa VIa,
  • interpretacja muzyczna utworów A. Mickiewicza – chór szkoln,
  • konkurs wiedzy o życiu i twórczości A. Mickiewicza –prowadzenie p. T. Ejsmont.

Cele i zadania projektu - plik [pdf]

« poprzedni artykuł   następny artykuł »