Wszystkim miłośnikom książek fantasy chciałabym polecić serie dwóch książek. Pierwsza z nich to "Kroniki Spiderwick", a druga "Baśniobór".

Oba tytuły są dostępne w naszej bibliotece szkolnej. Sama czytałam je z zapartym tchem i choć nie jestem już dzieckiem, to z przyjemnością przeniosłam się w krainę wyobraźni. Poniżej zamieszczam krótkie recenzje.

Tony DiTerlizzi, Holly Black “Kroniki Spiderwick. Księga pierwsza”
Rodzeństwo Mallory, Jared i Simon zamieszkują w starym, tajemniczym domu ekscentrycznej ciotki, która twierdzi, że równolegle do świata realnego istnieje świat fantastyczny pełen magicznych istot, które nie zawsze mają pokojowe zamiary.
Dzieci wkrótce przekonują się, że nie są to wymysły szalonej ciotki i same stają oko w oko z niebezpiecznymi stworami.
Czy wyjdą zwycięsko z tych potyczek? Przekonajcie się sami. Wartka akcja sprawia, że książkę czyta się jednym tchem.
Warto też sięgnąć po kolejną część przygód rodzeństwa Greac’ów, by poznać ich dalsze przygody.

Brandon Mull „Baśniobór”
Tytułowy Baśniobór to rezerwat, w którym schronienie znalazły magiczne stworzenia. Jednym z takich miejsc opiekują się dziadkowie głównych bohaterów, Kendry i Setha. Nieświadome istnienia fantastycznego świata dzieci przyjeżdżają do posiadłości Sorensenów na wakacje i powoli zaczynają odkrywać tajemnice rezerwatu. Okazuje się, że Baśniobór jest zagrożony przez tajne Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej, której członkowie wchodzą w konszachty z demonami
i chcą zniszczyć wszystkie rezerwaty istniejące na ziemi. Noc kupały sprawia, że wydarzenia nabierają prędkości, a mieszkańcy rezerwatu znajdują się w niebezpieczeństwie. Czy dzieciom uda się pokonać pałającą chęcią zemstą wiedźmę Muriel?
Przyjdźcie do biblioteki i sprawdźcie sami.