21 października dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr1 w Sokółce zdobyły mistrzostwo województwa podlaskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Zawody odbyły się w Białymstoku a uczestniczyło w nich 20 sześcioosobowych zespołów. Wygrana w województwie zapewniła lekkoatletkom start w finale ogólnopolskim, który odbył się 29.10.2023 roku. Po starcie na wymagającej, kilometrowej trasie w Lasku Pietrasze w Białymstoku i trudnym współzawodnictwie z rywalkami nasze zawodniczki uplasowały się na szóstym miejscu w Polsce. Już sam udział w zawodach był dużym sukcesem, sprawił wiele satysfakcji oraz wzbogacił dziewczęta o nowe sportowe doświadczenia. Duże brawa i gratulacje za udane zmagania!

 

Skład sztafety IMS: Baciocha Kornelia 7b, Breczko Paulina 7b, Czarnowicz Aleksandra 7a, Kochanowska Zuzanna 7e, Sikorska Elena 7e, Sikorska Milena 7e, Bielawska Natalia 8b.

 

W finale wojewódzkim ID stratowały również sztafety dziewcząt i chłopców z klas 4 -6. W klasyfikacji końcowej dziewczęta zajęły 10 miejsce zaś chłopcy miejsce 13.