Dnia 26 kwietnia 2023 r. uczniowie z klasy III a i III b uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od spaceru po Starym Mieście. Uczniowie podziwiali Kolumnę Zygmunta III Wazy, Plac Zamkowy, piękne kamienice oraz pomnik Syrenki Warszawskiej. Następnie odbyli spacer wzdłuż murów obronnych Starego Miasta, po to by dotrzeć do Pomnika Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego, uświadamia jak młode osoby walczyły w obronie naszej stolicy.

Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego im. Kazimierza Górskiego. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznania ciekawostek konstrukcji stadionu i zwiedzania z przewodnikiem trasy “Piłkarskie emocje”. Weszli na trybuny, które mogą pomieścić 58 580 kibiców. Zobaczyli m.in. szatnie sławnych piłkarzy, salę konferencyjną, a także miejsce, w którym przebywają dziennikarze podczas meczu. Wśród uczniów jest wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń.

Następnie wybrali się na spacer po Łazienkach Królewskich, przepięknym XVIII-wiecznym zespole muzealno- ogrodowym. Uczniowie podziwiali Pałac na Wyspie, amfiteatr oraz pomnik Fryderyka Chopina.

Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki była wizyta w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym . Uczniowie mieli okazję zobaczyć niedźwiedzie, gepardy, żyrafy, flamingi, foki, pingwiny oraz wiele innych ciekawych zwierząt. Pobyt w ZOO dostarczył im wiele radości był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawymi i atrakcyjnym miejscu.
Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni miłych wspomnień wrócili do domu.

Magdalena Kułak