W dniu 14 kwietnia 2023 roku po raz piąty obchodziliśmy święto państwowe pod nazwą Święto Chrztu Polski, które zostało wprowadzone przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustawą z dnia 22 lutego 2019r.

W 966 roku Mieszko I przyjął chrzest, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski, a co za tym idzie włączenie państwa polskiego do grona chrześcijańskich krajów. Wydarzenie to spowodowało rozwój naszego kraju oraz wzrost znaczenia Polski wśród państw Europy.Warto pamiętać o tym wydarzeniu, które na zawsze zmieniło losy naszej ojczyzny.

W związku z obchodami 1057.rocznicy tego wydarzenia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie klasy 4c, pod kierunkiem pani Ireny Wojtach, przypomnieli o ważniejszych wydarzeniach z życia i działalności Mieszka I. Zaprezentowali również krótką inscenizację przyjęcia chrztu, wcielając się w rolę Mieszka I, Dobrawy i biskupa Jordana. Pani Ewa Kozak przygotowała dekorację, a pani Ewa Krychniak uwieczniła to uroczyste wydarzenie na zdjęciach.

Galeria (fot. E. Krychniak)