30.III.2023 roku zameldowaliśmy się na krytym lodowisku w Białymstoku by wraz z innymi podlaskimi szkołami stanąć do rywalizacji o medale w finałach wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Łyżwiarstwie Szybkim.

W ID (klasy 4-6) wystartowało osiem reprezentacji dziewcząt i sześć chłopców a w IMS (klasy 7-8) – po osiem zespołów męskich i żeńskich. Zarówno sześcioosobowe drużyny ID jak i pięcioosobowe zespoły IMS walczyły o jak najlepsze czasy w biegach na dystansie czterech okrążeń, czyli 500 metrów.

Bardzo cieszy nas sukces zarówno młodszych jak i starszych łyżwiarzy, którzy uplasowali się na III miejscach w województwie, stanęli na podium, odebrali brązowe medale i puchary dla szkoły. Dziewczęta z pewnością czują niedosyt- w obu kategoriach wiekowych zajęły bowiem miejsca IV.

zdjęcia z zawodów

Składy drużyn:

Dziewczęta klas 4-6: Baciocha Kornelia 6b, Breczko Paulina 6b, Malicka Zuzanna 5a, Rotkevch Kseniya 5e, Skonieczna Oliwia 6a, Zajkowska Joanna 5b, Zaniewska Marcelina 5a.

Dziewczęta klas 7-8: Jackiewicz Oliwia 8e, Kalenik Magdalena 7b, Kuklik Weronika 8b, Ochrymiuk Marlena 8d, Piktel Maja 8a,

Chłopcy klas 4-6: Biergiel Tomasz 6c, Lingo Michał 6a, Minkowski Dawid 5d, Pezowicz Krystian 6d, Szalpuk Hubert 5a, Szyszko Patryk 5b, Wróblewski Marcel 6c

Chłopcy klas 7-8: Andrzejewski Łukasz 8e, Grzenkowicz Damian 7a, Horczak Przemusław 8d, Zabłocki Szymon 8e, Żyliński Szymon 7b.

Wszystkim reprezentantom naszej szkoły dziękujemy i życzymy sukcesów za rok.

nauczyciele wychowania fizycznego