„Dzień bez plecaka” cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Akcja ta została zainicjowana w USA, a jej celem jest uświadamianie dzieciom, że w wielu krajach ich rówieśnicy nie mają dostępu do edukacji.

Często zdarza się, że muszą chodzić do szkoły pieszo z reklamówkami lub trzymając podręczniki i przybory w rękach, ponieważ nie stać ich na plecak.
Każda szkoła ustala sobie datę, kiedy będzie obchodzić to święto. Nasz MSU wybrał dzień 21 marca 2023r. Przed uczniami pojawiło się wyzwanie, aby przynieść do szkoły wszystkie potrzebne książki i przybory w dowolny, zabawny sposób. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością.
Od rana w szkole panowała radosna atmosfera. Uczniowie zmierzali do klas, niosąc swoje rzeczy w walizkach, koszach piknikowych, pojemnikach na ciasto, poszewkach na poduszki, maminych torebkach, a nawet transporterach dla zwierząt!
Z wielką przyjemnością pokazywali, w co spakowali swoje rzeczy oraz z ciekawością przyglądali się w czym swoje przybory przynieśli rówieśnicy.
Jest to ciekawa inicjatywa, którą warto kontynuować.

 

Katarzyna Wysztygiel