21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu szkolnym. Uczniowie klas I-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę.

Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzieli, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się zawsze w niecodzienny sposób. Mały samorząd uczniowski nie zawiódł i przygotował różne atrakcje.

Klasy I udały się do kina na film „Wróżka Zębuszka”, a klasy II i III wzięły udział w wiosennym pokazie mody. Rozpoczął się on wspólnym odśpiewaniem piosenki pt.: „Maszeruje wiosna”. Następnie dzieci zaprezentowały swoje kreacje na czerwonym dywanie. Wykazały się niesamowitą kreatywnością. Na wybiegu mogliśmy podziwiać m.in. bociana, który jest zwiastunem wiosny oraz oryginalne wiosenne stylizacje.
Było wesoło i kolorowo, wszyscy bawili się wspaniale. Mamy nadzieję, że taki sposób witania tej pory roku na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych wydarzeń.

Galeria fotograficzna

Beata Grecka