W dniu 28.02.2023 r. o godz. 9:00, w naszej szkole odbył się XX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny, w którym uczniowie walczyli o tytuł "Króla Ortografii".

W zmaganiach ortograficznych uczestniczyło 48 uczniów klas I-III z różnych szkół: Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Geniuszach, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce, Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych, Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance, Szkoły Podstawowej w Boguszach i reprezentacja naszej szkoły. Uczestnicy napisali dyktando, w którym musieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości zasad ortograficznych. Celami konkursu było pokazanie wartości uczenia się i nabywania umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym, popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów i zachęcanie uczniów do zdrowej rywalizacji.

W wyniku eliminacji klasowych do konkursu zgłoszono 48 uczniów. Przebiegał on w trzech kategoriach wiekowych.

Zwycięzcy konkursu:

Klasa I:
I miejsce
- Emilia Płocharczyk kl. 1c - SP1
- Mateusz Rećko kl. 1a - SP1

II miejsce

- Patryk Borowski kl. 1a - SP3

III miejsce

- Dawid Bulej kl. 1a - SP1

Wyróżnienie:

- Zuzanna Żurawska kl.1b - SP3
- Alicja Gryszko kl. 1b - SP3

Klasa II:

I miejsce

- Aurelia Babynko kl. 2a - SP3

II miejsce

- Nikodem Waszczuk kl. 2d - SP1

III miejsce

- Michalina Sawicka kl. 2a - SP3

Wyróżnienie:

- Jasmin Radecka kl.2c - SP1
- Oliwier Chomutnik kl.2 - SP Stara Kamionka
– Damian Kamiński kl.2c - SP1

Klasa III:

I miejsce

- Emil Lis kl. 3a - SP3
- Bartosz Grzybek kl. 3d SP1

II miejsce

- Lena Staranowicz kl.3a - SP3

III miejsce

- Marcela Lewicka kl.2 - SP Bogusze
- Wiktoria Żołądkowska kl.3a - SP1
- Ada Kozaczyńska kl. 3d - SP1

Wyróżnienie:

- Gabriela Bakun kl.3d - SP1
- Michalina Lisowska kl. 3a - SP1
- Miłosz Woronowicz kl.3b - SP3

W trakcie sprawdzania prac przez komisję, uczestnicy konkursu skorzystali ze słodkiego poczęstunku oraz obejrzeli popisy uczniów ze szkolnego koła tanecznego i ucznia trzeciej klasy Antoniego Rećko, który zagrał na saksofonie.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, książki i atrakcyjne nagrody rzeczowe, zaś pozostali uczestnicy dyplomy oraz szereg upominków. Nagrody zostały ufundowane przez dyrektora SP1 w Sokółce i pozyskanych sponsorów: PSS Jaskółka w Sokółce, METAL-FACH, "OWOCE W SZKOLE" PPHU "UZIMEX", Biuro Serwis, Księgarnia "A KUKU", Bank Spółdzielczy w Sokółce, Zajazd „Bakunówka”, Bank Millenium i Barter.

Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej:
Karolina Onoszko, Danuta Korycka, Katarzyna Wysztygiel, Agnieszka Bielawska