24 lutego odbył się w naszej szkole X Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Trzecioklasistów ‘Junior Champions’, w którym wzięło udział 20 reprezentantów z 7 szkół naszej gminy. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą językową, chęcią rywalizacji oraz dużą odwagą. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego!

Konkurs został przeprowadzony w formie pisemnej i polegał na wykonywaniu zadań w losowo dobranych grupach, składających się z uczniów różnych szkół. Grupa, która w czasie 30 minut uzyskała największą liczbę punktów zdobyła tytuł ‘Junior Champions’.  W grupie zwycięzców znaleźli się następujący uczniowie:


Lena Staranowicz ze Szkoły Podstawowej nr 3

Amelia Szydłowska ze Szkoły Podstawowej nr 1

Tomasz Czarnowicz ze Szkoły Podstawowej nr 1.


Pozostali uczestnicy wprawdzie nie zdobyli tego tytułu, ale dzielnie pracowali nad zadaniami do końca wyznaczonego czasu. A byli to:


Julia Deputat SP Bogusze
Marcela Lewicka SP Bogusze
Dawid Januszkiewicz SP Geniusze
Amelia Szejda SP Stara Kamionka
Jan Boćwiński SP Stara Rozedranka
Hubert Grynczel SP Stara Rozedranka
Kajetan Nowakowski SP Stara Rozedranka
Igor Kruchelski SP 2
Olaf Kundzicz SP 2
Bartosz Żebrowski SP 2
Susanna Cichowlas SP 3
Filip Jelski SP 3
Emil Lis SP 3
Miłosz Woronowicz SP 3
Julia Andrukiewicz SP 1
Maria Czarnowicz SP 1
Laura Mazurczyk SP 1


Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wiele ciekawych nagród oraz gadżetów ufundowanych przez dyrektora Szkoły Podstawowej  nr 1. Mamy nadzieję, że udział w konkursie przyczynił się do wzrostu motywacji w codziennym
rozwijaniu tak ważnych w dzisiejszym świecie umiejętności językowych.