Dnia 22 grudnia 2022 r. społeczność szkolna miała okazję obejrzeć niezwykłe jasełka przygotowane przez siostrę Marię Samul i siostrę Danutę Marczykowską.

Uczniowie klasy IVa i klas piątych doskonale poradzili sobie z przybliżeniem wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa. Przedstawienie teatralne rozpoczął żywiołowy ludowy taniec izraelski w wykonaniu uczniów klasy IVa. Potem mogliśmy obserwować kolejne wydarzenia prowadzące do pojawienia się na świecie Zbawiciela. Młodzi aktorzy świetnie odgrywali swoje role, a publiczność zaskakiwał diabełek, który pojawiał się od czasu do czasu, by zamącić w ludzkich sercach. Uwagę zwrócili pastuszkowie czuwający przy płonącym ognisku i z niepokojem przyglądający się wielkiej gwieździe. Barwne stroje Trzech Króli również zachwyciły publiczność. Młodzi artyści zaprezentowali swój talent wokalny. Całość dopełniły przepiękne kolędy śpiewane przez uczniów, które nagradzano gromkimi brawami. Jasełka podkreśliły, że każdy człowiek nosi w sobie dobro.

Panie wicedyrektorki Joanna Zajczyk i Małgorzata Kasperuk życzyły wszystkim zgromadzonym, aby zbudowaną podczas jasełek atmosferę życzliwości i radości przenieść do swoich domów rodzinnych.

Maria Krupa

Link do filmu