W ramach działań o charakterze edukacyjnym towarzyszących programowi „Program dla szkół”, uczniowie klasy II c zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas pierwszych inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”.

Drugoklasiści przygotowywali się sumiennie do występu. Nauczyli się na pamięć swoich ról, wspólnie z rodzicami przygotowali odpowiednie stroje. Pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Katarzyny Wysztygiel, ćwiczyli, aby wypaść jak najlepiej przed młodą publicznością. Podczas występów zmierzyli się z tremą. Mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi aktorzy. Przedstawione scenki z życia warzyw, miały uświadomić ich ogromną rolę w naszej diecie.

Uczniowie klas pierwszych z zaciekawieniem obejrzeli krótkie przedstawienie. Drugoklasistom zabawa w teatr sprawiła przyjemność i satysfakcję. Pewnie w przyszłości przygotują kolejne przedstawienie, aby znowu móc się poczuć jak aktorzy.

Katarzyna Wysztygiel