11 października 2022 roku w Przewięzi odbył się finał grupy północnej woj. podlaskiego Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią reprezentanci SP1 zmierzyli się z rywalami w Igrzyskach Dzieci (klasy 4-6) i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy 7-8). Sztafety rozegrano w malowniczych warunkach przyrodniczych nad Jeziorem Białym na tzw. „Patelni” w Przewięzi, czyli plaży położonej na zboczu skarpy. Biegi dawały szansę na awans do finałów wojewódzkich. Każda z naszych czterech 6- osobowych sztafet dała z siebie wszystko pokonując trudną trasę biegu.

Tym razem najlepiej poradziły sobie dziewczynki z klas 4-6 WYGRYWAJĄC w Igrzyskach Dzieci. Równie dobrze spisała się sztafeta chłopców klas 7-8 zajmując II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Obie te reprezentacje zawalczą o medale w finałach wojewódzkich już 22 października.

Nieco szczęścia zabrakło chłopcom z klas 4-6 i dziewczętom z klas 7-8, którzy to zajęli odpowiednio dziewiąte i siódme miejsca i tym razem nie awansowali.

 zdjęcia

 

Składy sztafet Igrzyska Dzieci:

dziewczęta:

Aniśkiewicz Milena 5b, Baciocha Kornelia 6b, Breczko Paulina 6b, Sikorska Milena 6e, Joszczyk Aleksandra 5b, Rotkiewicz Ksenia 5e (rezerwowe: Zajkowska Joanna 5b, Zaniewska Marcelina 5a, Nelke Ada 4a, Kuklicz Aleksandra 4a)

chłopcy:

Wądołowski Gabriel 5a, Bienasz Dawid 6d, Piekarski Karol 5d, Lingo Michał 6a, Kuderewski Szymon 6d, Biergiel Tomasz 6c, (rezerwowi: Szczesiul Sebastian 5a, Słyż Jakub 5e, Fiedorowicz Mateusz 6d, Szydłowski Filip 6e, Pezowicz Krystian 6d, Dargiewicz Patryk 6e)

składy sztafet IMS:

dziewczęta:

Bielawska Natalia 7b, Górska Natalia 8b, Jackiewicz Oliwia 8e, Kondrat Julia 8e, Ochrymiuk Marlena 8d, Piktel Maja 8a, (rezerwowe: Bienasz Oliwia 7a, Czaplejewicz Paulina 7b, Powajba Martyna 8d)

chłopcy:

Dobreńko Aleksander 8e, Hajdukiewicz Igor 8a, Szkuta Przemysław 8a, Tomaszczyk Kacper 8c, Zabłocki Szymon 8e, Zubrzycki Radosław 8e, (rezerwowi: Bułatewicz Mariusz 8d, Dziaduła Filip 8d, Gremza Kacper 8c , Trochim Jan 8d)

Dziękujemy wszystkim biegaczkom i biegaczom za reprezentowanie barw naszej szkoły i życzymy kolejnych sukcesów!

nauczyciele wychowania fizycznego