W dniach 27 maja – 3 czerwca grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Konkursie Pisania Gier Komputerowych Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej "Dżemik 2022". W tym roku temat brzmiał: "Pomaganie jest przyjemne''.

Wzięli w nim udział Gabriela Kinga Grasewicz i Emilia Burel oraz Kacper Wójtowicz. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że drugie miejsce zajęła drużyna "Veterani"  reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce.

Skład drużyny: Gabriela Kinga Grasewicz i Emilia Burel.

Postacie wykorzystane w grze przez uczennice

                       

PixBlocks

Uczniowie naszej szkoły z klasy 6b Wojciech Chłus i Adam Januszkiewicz brali udziału w Międzynarodowym Konkursie Programistycznym dla dzieci i młodzieży PixBlocks Programming Challenge 2022.

Uczestnicy konkursu musieli za pośrednictwem aplikacji PixBlocks rozwiązać ćwiczenia z zakresu programowania. Zadania dostosowane były do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych były to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

 

Aplikacja PixBlocks stała się bardzo popularna w naszej szkole. Na zajęciach z informatyki zapaleni programiści zaliczają kolejne kursy i rozwiązują zadania na platformie PixBlocks. Niektórzy już przygotowują się do udziału w konkursie w przyszłym roku.

 

Nasi Programiści Wojciech Chłus i Adam Januszkiewicz dotarli do finałów.  

                                                                                                                   Barbara Jolanta Muszyńska