W ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, uczniowie klasy 3a i 3e 17 maja 2022 r. uczestniczyli w bardzo ciekawej wycieczce do Warszawy.

Celem wyjazdu było urozmaicenie zajęć lekcyjnych poprzez praktyczne odkrywanie śladów historii oraz piękna polskiej przyrody.

Pierwszym etapem wycieczki był spacer  w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Spacerując alejkami wśród niesamowitych barw i zapachów uczniowie osobiście doświadczali fascynującego życia roślin.

Kolejny punkt programu to spacer po warszawskiej starówce. Opisywany na lekcji Pomnik Małego Powstańca cieszył się szczególnym zainteresowaniem. Cisza wąskich uliczek starego miasta i gwar Nowego Świata sprawił, że nikomu się nie dłużyło nawet czekanie na obiad.

Po krótkim odpoczynku podczas pysznego obiadu, w pięknej restauracji „Literatka” uczniowie podziwiali stolicę pełną turystów skąpaną w zachodzącym słońcu.

W celu wzbogacenia wiedzy historycznej o kulturze polskiej i kształtowania postaw patriotycznych   uczniowie na koniec zwiedzili Zamek Królewski. Wędrując po komnatach królewskich, dowiedzieli się jak i gdzie król przyjmował gości, gdzie spał, gdzie odbywały się słynne obiady czwartkowe. Z zaciekawieniem obejrzeli salę tronową, wielką salę balową, mieli także okazję podziwiać piękne obrazy  i portrety sławnych królów, Warszawę z czasów Canaletta.

Czas wycieczki do Warszawy był dla uczniów okazją do poznania naszej stolicy, która zachwyca zarówno przeszłością jak i dniem dzisiejszym.

Wycieczka dostarczyła niezapomnianych emocji i wrażeń, a dzieci wykazały się dużą ciekawością i chęcią poznawania świata.

Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor – Joannie Zajczyk za możliwość udziału w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę”, dzięki temu uczniowie ponieśli niewielki  koszt wyjazdu, poznali nowe, ciekawe miejsca i wzbogacili swoją wiedzę na temat Polski.

Małgorzata Kasperuk