Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? "Oczywiście, że tak!" - odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice.

Pluszowy Miś obchodzi swoje święto 25 listopada. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
W naszej szkole też obchodziliśmy to milutkie święto w oddziałach przedszkolnych. Były zagadki, kolorowanki, misiowe wyklejanki, gimnastyka, film i oczywiście "małe co nieco”. Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.