W dniu 10.10.2019 w naszej szkole odbyło się spotkanie "Mlecznym szlakiem". Celem imprezy było zachęcanie dzieci do spożywania mleka i jego przetworów, gdyż są zdrowe i niezbędne w diecie uczniów. Organizator - Podlaska Izba Rolnicza - zapewnił podczas imprezy oprawę muzyczno- artystyczną, nagrody rzeczowe w konkursach dla dzieci i organizację warsztatów.

Zabawy edukacyjne i integracyjne związane ze zdrową żywnością były połączone z degustacją mleka i produktów mlecznych. Oferta produktów była bardzo bogata i z pewnością zadowoliła gusta małych konsumentów. Również w ramach działań towarzyszących "Programowi dla szkół" 17 X 2019 r. uczniowie spotkali się z pielęgniarką szkolną. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom najważniejsze zasady zdrowego odżywiania. Szczególną uwagę zwróciła na znaczenie owoców i warzyw w diecie uczniów: powinny być zjadane codziennie, najlepiej na surowo. Mogą też zastąpić słodycze- dzieci zmniejszą wówczas ilość niezdrowego cukru w swoich posiłkach.

Działania edukacyjne prowadzone w szkole z pewnością przyczynią się do zmian nawyków żywieniowych naszych uczniów.