W poniedziałek 27 maja 2019 r. klasy IVa,b,d,e wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Lewkowa Starego.

Wieś ta położona jest w gminie Narewka, powiecie hajnowskim, województwie podlaskim. Gmina Narewka to nie tylko tereny położone wzdłuż malowniczej rzeki Narewka, ale i znaczne obszary Puszczy Białowieskiej. Lewkowo Stare odznacza się atrakcyjnym położeniem między Zalewem Siemianówka a Puszczą Białowieską oraz dużymi walorami przyrodniczymi i historycznymi. Najstarszym obiektem we wsi jest Cerkiew Prawosławna pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła, wzniesiona pod koniec XVIII w. We wsi jest również mnóstwo drewnianych domów mieszkalnych z końca XIX w. Miejscowość znana jest także z rękodzieła ludowego w tym wyrobów z gliny. W świetlicy wiejskiej odbywają się zajęcia z modelowania gliny, z których mogą skorzystać nie tylko mieszkańcy. Ceramika Budowlana Lewkowo jest największym i najlepszym zakładem produkującym cegły i pustaki ceramiczne w północno-wschodnim regionie Polski. Dla osób aktywnie spędzających czas również coś się znajdzie. Przez Lewkowo Stare biegnie szlak rowerowy „Do Puszczy Ladzkiej”, który liczy prawie 40 km. Szlak rowerowy łączy miasteczka i wsie osadzone wśród pól, łąk i lasów, miejsca spokojne i ciche, w których można wsłuchać się w śpiew ptaków. Ponadto Lewkowo Stare leży na trasie spływu kajakowego. To świetny sposób na aktywne spędzenie czasu połączone
ze zwiedzaniem okolicy.
Uczniowie klas czwartych korzystali ze wszystkich atrakcji miejscowości. Najbardziej jednak podobały nam się warsztaty pieczenia chleba oraz wypoczynek na świeżym powietrzu.
Podsumowując, Lewkowo Stare jest miejscem otoczonym lasami i wodą, wśród drzew Puszczy Białowieskiej. Piękne, spokojne otoczenie, krajobraz zachwycający o każdej porze roku, czyste powietrze, bogactwo lasów, atrakcyjna okolica turystyczna, niezliczone możliwości aktywnego wypoczynku, a także możliwość spróbowania prawdziwych, wiejskich smakołyków są warte odwiedzin.