Uczniowie SP1 włączyli się do ogólnopolskiej akcji Młodzi Głosują – Wybory do Parlamentu Europejskiego organizowanej od wielu lat przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. 

Celem akcji jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego uczestnictwa w wyborach poprzez umożliwienie im udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze oraz dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów.

Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Realizacja programu Młodzi Głosują daje nam możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.

Szkolna Komisja Wyborcza składająca się z uczniów klasy VIII c,  pod okiem koordynatorki P. Bogusławy Szczerbińskiej, zorganizowała kampanię informacyjną i przeprowadziła wybory. Po zliczeniu głosów sporządzono protokół.  Frekwencja wyborcza wynosiła 90%.  Oddano 457 ważnych głosów. Wyniki głosowania na poszczególne komitety wyborcze są następujące:

1.KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY – 66 GŁOSÓW

2.WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA – 87 GŁOSÓW

3.KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD N.ZIELONI – 42 GŁOSY

4.KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 190 GŁOSÓW

KKW LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS – 20 GŁOSÓW
6.KWW KUKIZ 15 – 53 GŁOSY

Szkolna Komisja Wyborcza