Praca w radiu i implanty z drukarek 3D - to kolejne tematy zajęć Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Implant to ciało obce wszczepiane do organizmu w celu odtworzenia naturalnej funkcji lub estetyki uszkodzonego organu. Najczęściej stosowane są implanty zastępujące tkanki twarde. Szeroko stosowane są implanty zastępujące kość lub stawy. Na zajęciach słuchacze dowiedzieli się też jak  wykonać je na miarę czyli dopasować do konkretnego biorcy. Jak do tego celu wykorzystywane są nowoczesne technologie typy tomografia komputerowa, skanowanie 3D oraz druk 3D. W sali wykładowej mogli obserwować „na żywo” powstający wydruk 3D postaci małej syrenki, którą to otrzymali na pamiątkę.

„Radio Akadera” -kiedyś  radiowęzeł akademicki, dziś profesjonalnie wyposażone studio. Istnieje już od ponad 50 lat. Zasięg fal radiowych stacji to promień około 50 km ale można go też słuchać przez internet. W tajniki pracy radiowca wprowadziła studentów pani  Julitta Grzywa , która od 2009 roku jest redaktorem naczelnym rozgłośni. Uczestnicy warsztatów zobaczyli „od środka” jak wygląda radio. W sercu radia byli światkami wejścia na żywo . Dowiedzieli się  na czym polega praca dziennikarza radiowego a następnie samodzielnie redagowali krótki tekst do zaprezentowanie na antenie. Chętni uczniowie nagrywali swoje wypowiedzi i mogli je odsłuchać by przekonać się jak ich głos zabrzmiałby w radiu.

Galeria zdjęć do obejrzenia na stronie Urzędu Miejskiego w Sokółce ( sokolka.pl)