W dniu 26.02.2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej p.h. "Młodzież zapobiega pożarom".

W konkursie gminnym wzięło udział 25 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z pytań zamkniętych. Po dokonaniu oceny prac pisemnych jury eliminacji gminnych, pod przewodnictwem st. kpt. Pawła Chudecki ego ustaliło, że na etapie powiatowym naszą gminę reprezentować będą:

uczniowie młodszej grupy wiekowej szkół podstawowych:  Paweł Jacewicz - SP ZSI, Jakub Mazurczyk - SP Bogusze, Grzegorz Kuryksza - SP ZSI

uczniowie starszej grupy wiekowej szkół podstawowych i gimnazjum: Klaudia Cholewska - SP Gieniusze, Damian Lewicki i Szymon Droździewicz - SP Bogusze

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Sokółce Pozostali uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy.

Eliminacje powiatowe, odbędą się w marcu w siedzibie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sokółce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na eliminacjach powiatowych.