7 listopada uczniom klas IV, V i starszym w ramach obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, biblioteka szkolna przygotowała lekcję patriotyczną, która przebiegała pod hasłem: "Nieskończenie niepodległa".

Uczniowie z klas: IVA i IVB deklamowali wiele wierszy patriotycznych różnych polskich poetów. Pozostali zostali zaproszeni w podróż ku przeszłości, aby przypomnieć ważne wydarzenia z naszej historii. Wszystko odbywało się po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.

Mirosława Woronowicz