Dziecięcy zespół taneczny klas I – III wzbogacił się o nowe stroje narodowe z epoki Księstwa Warszawskiego.

Sukienki dla dziewczynek zostały uszyte dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem ,,Uśmiech Dziecka” i Sokólskim  Funduszem Lokalnym w ramach projektu ,,Działaj Lokalnie”. Mundury chłopców zostały ufundowane z okazji 100 lecia niepodległości Polski dzięki projektowi realizowanemu przez Gminę Sokółka i Fundację ,,Uśmiech Dziecka”.

Po raz pierwszy młodzi tancerze zaprezentowali się w nowych strojach na XIX Rodzinnym Festynie Dobroczynności i Święcie Organizacji Pozarządowych, który odbywał się 16.09.2018 r. na placu przed sokólskim kinem. Ich występ spotkał się z gorącym przyjęciem, a widzowie byli pod wrażeniem pięknych strojów, w których wystąpiły dzieci.

Wyrażamy serdeczne podziękowania p. Przemysławowi Dziadule, p. Marii Talarczyk i p. Teresie Kużma za pomoc w uzyskaniu funduszy i uszyciu tych wspaniałych kostiumów dla naszych tancerzy.

Autorzy: Anna Bednarczyk i Jolanta Gabiniewicz

Autor zdjęć: Katarzyna Bułkowska