W dniach 12-13 czerwca 2018r. odbył się finał VII edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę".

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę" to inicjatywa promująca zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o największym zasięgu w Unii Europejskiej. Realizowana jest ona w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj formę". Ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży gimnazjalnej, w szczególności poprzez pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka, doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych, wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy, rozwijanie zainteresowań młodzieży gimnazjalnej tematyką zdrowego stylu życia oraz kształtowanie prozdrowotnych postaw i zachowań, propagowanie zdrowego stylu życia w szkole, w domu i środowisku pozaszkolnym.

Konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym (14000 uczestników z całego kraju), powiatowym (wzięło udział 248 uczniów z całej Polski) i centralnym, do którego zakwalifikowało się tylko 19 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród nich znalazła się Maja Garkowska uczennica klasy IIc gimnazjum.

Finał konkursu odbył się na stadionie Legii Warszawa. Uczestnicy rozwiązywali test oraz wykonywali zadania praktyczne. Finał charakteryzował się wysokim poziomem merytorycznym, nad którym czuwali przedstawiciele świata nauki z SGGW w Warszawie.

Gimnazjalistka z Sokółki wykazała się ogromną wiedzą i wysokimi umiejętnościami. Znakomicie poradziła sobie z trudnymi zadaniami z zakresu żywienia.

Maja uzyskała tytuł finalisty i otrzymała nagrodę w wysokości 200 zł. na zakup sprzętu sportowego.

Gratulacje, M.Kałuska