8 czerwca o godzinie 10.00 odbyła się III edycja największej akcji czytelniczej w Polsce "Jak nie czytam, jak czytam". Jej celem jest promowanie czytania dla przyjemności, bez przymusu, w miłej atmosferze, wraz z rówieśnikami i nauczycielami.

W naszej szkole akcja trwała trzy godziny lekcyjne, a uczniowie czytający zmieniali się. Czytanie rozpoczęła klas Vc  z nauczycielką języka polskiego na ''zielonej sali". Dzieci czytały przyniesione z domu swoje ulubione książki. O godzinie 10.00 do wspólnego czytania przyłączyli się uczniowie klas I-IV. W miłej, piknikowej atmosferze wraz ze swoimi nauczycielkami uczestnicy oddawali się lekturze. Mimo iż piękna pogoda i duża liczba koleżanek i kolegów początkowo trochę rozpraszała, to po chwili książki pochłonęły młodych czytelników. Akcję zakończyła klasa VII a. Uczniom czytanie często kojarzy się z przymusem i szkolnymi lekturami, jednak z relacji dzieci wynikało,że taka forma czytania większości bardzo się podobała.