W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem "Herpetofauna Puszczy Knyszyńskiej", czyli dotyczył znajomości Puszczy Knyszyńskiej a szczególnie płazów i gadów.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI d :Weronika Sienkiewicz, Jowita Ochrymiuk i Aleksandra Walenciej. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Każdy uczestnik musiał wykonać prezentację multimedialną oraz opanować wiedzę na ten temat. 25.04.2017r.w siedzibie parku w Supraślu odbył się finał konkursu. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w swoich prezentacjach oraz wiedzą na teście. Było nam bardzo miło gdy ogłoszono wyniki. Prezentacji Jowity przyznano II miejsce. Zaprezentowała ona w ciekawy sposób kumaka nizinnego i żmiję zygzakowatą. Po ogłoszeniu wyników testu byliśmy miło zaskoczeni gdyż Jowita zajęła III miejsce. Nagród zdobyła co niemiara, np. aparat fotograficzny Kodak. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci dyplomów, książek, kubków i linijek z żabkami. W miłej atmosferze i przy pięknej pogodzie spotkanie zakończyliśmy przy ognisku.