2 października 2018 roku w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej rektor uczelni prof. Lech Dzienis oraz przedstawiciele samorządów, w tym Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podpisali umowę o współpracy i współfinansowaniu inicjatywy edukacyjnej - Sokólski Uniwersytet Dziecięcy. Jak powiedziała Ewa Kulikowska, nabór na Sokólski Uniwersytet Dziecięcy zostanie przeprowadzony wśród uczniów przez dyrektorów wszystkich szkół podstawowych w gminie. Zajęcia odbywać się będą w weekendy, przede wszystkim w Białymstoku.

Gmina Sokółka zapewni bezpłatny dowóz studentów, którymi zaopiekują się nauczyciele z naszych szkół. Na zajęciach uczniowie szkół podstawowych z klas IV - VI uczyć się będą podstaw programowania, robotyki, konstruowania, projektowania przestrzeni miejskiej, poznają tajniki dziennikarstwa radiowego. Dowiedzą się, jak inżynierowie pomagają osobom niepełnosprawnym i tego, że matematyka jest wszędzie i warto ją polubić. Przekonają się, że nauka może być pasjonująca i z pewnością nie jest nudna. Program uzupełnią zajęcia organizowane przez partnerów projektu: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku, Galerię Arsenał, Narodowy Bank Polski - Oddział Okręgowy w Białymstoku, Urząd Komunikacji Elektronicznej - Delegatura w Białymstoku, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.

We wtorek 16 października rozpocznie się rekrutacja młodych studentów do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Osoby zainteresowane zapisaniem dzieci do poszczególnych uniwersytetów powinny odwiedzić stronę Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego i zapoznać się z regulaminem oraz planem tegorocznej edycji PUD.

W przypadku Sokólskiego Uniwersytetu Dziecięcego rekrutacja odbędzie się na poziomie szkół. Szczegóły rekrutacji podane będą 9 października na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Sokółce oraz na stronach internetowych szkół podstawowych.

We wtorkowym spotkaniu na Politechnice Białostockiej wzięli udział: Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis, Prorektor ds. Studenckich PB dr hab. Jarosław Perszko, przedstawiciele władz samorządowych. Spotkanie poprowadziła rzecznik prasowa Politechniki Białostockiej Dorota Sawicka.

Dokumenty:

  1. Deklaracja uczestnictwa
  2. Formularz rekrutacyjny
  3. Regulamin projektu

Referat Oświaty